Agencja Statystów i Epizodystów
Barbara Bartosiewicz
telefon

507-266-800


zapisy Facebook

Poradnik statysty

Co trzeba wiedzieć o pracy na planie?

Praca statysty to fajna przygoda, ale nie dajcie się zwieźć – to też ciężka praca.

Dzień pracy dorosłego statysty to 12 godzin. Zdarzają się plany krótsze, ale nie należy tego oczekiwać. Zdarzają się też dłuższe :-) Wówczas statyści otrzymują dodatkowe pieniądze za nadgodziny.

Praca statysty polega także na oczekiwaniu. W trakcie dnia zdjęciowego statyści są do dyspozycji produkcji serialu, filmu czy reklamy. Oznacza to także cierpliwe oczekiwanie na moment, gdy zostaną wezwani na plan...

Doświadczony statysta wie, że na planie często trzeba pojawić się wraz ze strojem na zmianę. Czasem może to być więcej niż jedna zmiana stroju lub też takie elementy garderoby, które zmieniają wygląd: szale, apaszki, inna koszula, sweter. Statysta powinien mieć w swojej garderobie przynajmniej jeden garnitur (nie musi być nowy, zawsze można skorzystać ze sklepów z używaną odzieżą), a statystka elegancki strój biurowy. Warto też pamiętać, że produkcje na ogół wymagają, aby stroje w których statyści przychodzą na plan, były pozbawione wszelkich firmowych nadruków. Źle widziane są też na ogół stroje w kratę lub w paski.

Wnętrze czy plener? Wiosną czy w lecie przyjemnie jest statystować pod gołym niebem, ale warto pamiętać, że plany plenerowe odbywają się też zimą i w związku z tym należy ciepło się ubrać. Jeśli ktoś wyjątkowo źle znosi zimno, odradzamy zgłaszanie gotowości na plany plenerowe.

Posiłek na planie – każdemu statyście przysługuje posiłek na planie w postaci śniadania i obiadu ( 1 danie – zupa), to czy statyści otrzymają dodatkowe posiłki zależy od danej Produkcji.

Wynagrodzenie. Za udział w zdjęciach płacimy albo zaraz po planie albo przelewem na konto. Staramy się, aby już przed planem statysta otrzymał dokładną informację dotyczącą płatności. Jeśli macie wątpliwości, pytajcie.

Na planach, gdzie grupa statystów jest większa niż 8 osób, zawsze jest opiekun. To do niego należy się zwracać z wszelkimi pytaniami lub wątpliwościami.

O nas
Aktualności
Współpracujemy
Facebook
Dołącz do nas
Poradnik statysty
Formularz zgłoszeniowy
Zgłoszenie gotowości
Dla klientów
Formularz kontaktowy
bank twarzy
Nasze projekty
Kontakt
507-266-800
agencja@agbb.pl
Formularz kontaktowy

© Agencja Statystów i Epizodystów Barbara Bartosiewicz kreator: Ramiko '2015